
Одразу чотири випускники «Автошколи для осіб з інвалідністю» відвідали столичний сервісний центр МВС для складання практичного іспиту.
Усі вони в минулому успішно склали теоретичні іспити, пройшли не менше ніж сорок годин водіння і тепер повністю готові перевіряти здобуті навички.
Зауважимо, що цього разу посвідчення водія отримали не всі – двом майбутнім керманичам доведеться ще раз відвідати сервісний центр МВС. Упевнені, що фінальний результат обов’язково буде позитивним, а кількість спроб не такі важливі як знання.
Отже, знайомимось: ветеран ЗСУ Олександр. Він добровольцем пішов до самісінького пекла, виконував безліч небезпечних завдань, на одному з яких, під час ворожого обстрілу, отримав важке поранення, що призвело до втрати нижньої кінцівки. Наразі перебуває на відновленні. Його мета – вести активний, а головне – самостійний спосіб життя.
«Практичний іспит склав із першої спроби. Не хвилювався, адже кількість практичних занять була достатньою. Також вплинув досвід керування військовою технікою. І хоча водіння в буденному житті кардинально відрізняється від фронтового, можу стверджувати одне – рівень знань напряму впливає на швидкість реакції водія на дорозі. Тому раджу вчити ПДР стільки, скільки необхідно саме вам. Не орієнтуйтесь на інших, усе індивідуально», – розповів Олександр після отримання водійського документа.
Його побратим Ігор – також ветеран ЗСУ. За декілька днів до повномасштабного вторгнення він свідомо повернувся в Україну з-за кордону, де проходив військовий вишкіл. Військовою справою чоловік цікавився ще зі шкільної парти. І саме тоді зрозумів, що це його призначення. Ігор отримав поранення після влучання ворожого дрона, що призвело до втрати верхньої кінцівки. Службу не покине, а продовжить передавати свій польовий досвід новим воїнам.
«Доведеться приїхати до сервісного центру МВС ще раз. Цього разу не склав. Шкода, але моя самовпевненість призвела до помилок уже наприкінці маршруту. Наступного разу все врахую та буду тримати концентрацію до фінальної точки. Я повністю задоволений обслуговуванням у сервісному центрі МВС. Чув багато “страшилок” про іспити, але, як виявилось, вони занадто перебільшені. Раджу всім налаштовуватись на позитив і не довіряти пліткам, бо вони впливають на результат», – зауважив Ігор.
Третім складав практичний іспит Євгеній. Він також ветеран ЗСУ. Перша спроба виявилась вдалою. Євгеній не допустив жодної помилки й тому того ж дня отримав довгоочікуване посвідчення водія.
«Нарешті сяду за кермо. Обіцяю не порушувати не тільки випробувальні два роки, а й надалі», — зазначив чоловік.
Ще одним випускником Автошколи для осіб з інвалідністю став мешканець Яготина Євгеній. Вроджена інвалідність змусила хлопця та його рідних щодня долати нові виклики. І наразі можемо констатувати – їм це вдається. Так, за два тижні проживання та навчання безпосередньо в академії МВС, він не тільки здобув навички водіння, а й підтвердив свою незалежність від обставин.
«Зараз я не склав, але впевнений – позитивний результат буде 100%. Адже ще декілька років навіть не мріяв про подібне навчання. Всім раджу пробувати, боротись і шукати шляхи», – підбив підсумки Євгеній.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.