A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
widget will apear here

Непідготовлені кандидати у водії збільшують навантаження на сервісні центри МВС


05 Листопада 2025

У сервісних центрах МВС найпопулярнішою послугою є складання практичних іспитів, на яку є сталий попит. Це пов’язано з тим, що автошколи випускають більше учнів, які не завжди є достатньо підготовленими. Крім цього, через війну кількість охочих отримати посвідчення водія істотно збільшилася. Тому територіальні сервісні центри МВС, маючи визначену пропускну спроможність, надають послуги стабільно, але клієнтам потрібно розраховувати на певний проміжок часу, аби скласти іспити. 

Водночас позитивний результат залежить передусім від рівня підготовки кандидата у водії і його відточення теоретичних та практичних навичок.  Кількість випадків, коли майбутні водії складають практичні іспити щонайменше з другої та третьої спроби, зростає. Частина з них користується тим, що іспити мають необмежену кількість спроб і використовують це фактично як «додаткове навчання» або тренування. Тобто засвоюють навички керування вже під час складання іспиту з водіння. Такі клієнти впевнені, що практичне тренування на конкретних маршрутах підвищує успішне складання іспиту. 

Насправді ж такі дії створюють перешкоду для найшвидшого складання іспиту та отримання посвідчення водія і шкодять перш за все самі собі. Адже кандидат у кермувальники прив’язується лише до маршрутів одного сервісного центру МВС, і відповідно, не може складати іспит в іншому територіальному підрозділі та керувати авто в реальних умовах дорожнього руху. Саме тому це створює додаткове навантаження на систему, адже кожна спроба потребує часу екзаменаторів, транспортного засобу та збільшує навантаження на самий сервісний центр МВС.

Також неодноразова кількість спроб складання практичного іспиту може свідчити про недостатню якість підготовки в окремих автошколах. Недотримання навчальних програм, формальний підхід до практичних занять або недостатній контроль за рівнем підготовки слухачів призводять до того, що майбутні водії не готові до реальних умов дорожнього руху.

Сервісні центри МВС закликають кандидатів у водії відповідально ставитися до навчання, ретельно опановувати теоретичну частину ПДР і «накатувати» достатню кількість практичних годин. Адже головна мета – не просто скласти іспит, а стати безпечним і свідомим учасником дорожнього руху.

Нагадаємо, що повторно скласти практичний іспит можна не раніше, ніж через 10 календарних днів після невдалої спроби.

Також наголошуємо: сервісні центри МВС працюють за принципом екстериторіальності – громадяни можуть скласти іспити в будь-якому сервісному центрі МВС, де проходить екзаменаційна діяльність  незалежно від місця реєстрації. Це дозволяє зменшити навантаження на перевантажені регіони.

Рекомендуємо завчасно планувати свій візит до сервісного центру МВС і не відкладати підготовку до практичного іспиту на останній момент.

Під час тренувань варто відпрацьовувати навички керування на різних маршрутах і в різних дорожніх умовах. Вивчення маршруту «на пам’ять» не допоможе – впевненість і досвід за кермом мають вирішальне значення.

Пам’ятайте: якісна підготовка майбутніх водіїв – це запорука не лише успішного складання іспиту, а й безпеки на дорогах.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.