
Щороку дорожньо-транспортні пригоди забирають життя та травмують тисячі людей. Аби привернути увагу до цієї проблеми, підвищити рівень культури безпечного керування, в Україні стартував перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху. Він проходить в рамках 8-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху ООН.
У рамках Глобального тижня безпеки дорожнього руху в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся круглий стіл за участі фахівців сфери транспорту, інфраструктури, національної поліції та Міністерства охорони здоров’я. Поміж експертів у заході також взяв участь начальник управління організації реєстраційної діяльності та допуску водіїв до керування транспортними засобами Головного сервісного центру МВС Павло Єфіменко. Адже саме наші підрозділи здійснюють екзаменацію та допускають громадян до керування транспортними засобами.
Безпека на дорозі залежить не тільки від самого водія, а й від екзаменаторів. Адже вони є невід’ємною частиною в процесі отримання посвідчення водія. Тож від рівня професіоналізму, компетентності та об’єктивності екзаменатора залежить, хто саме сяде за кермо.
Починаючи з жовтня 2024 року Головний сервісний центр МВС розпочав навчання та перепідготовку екзаменаторів, які допускаються до приймання практичних іспитів у кандидатів у водії. Навчання здійснюється відповідно до державних стандартів із дотриманням найвищих вимог до знань, навичок та етики професії.
«На базі Національної академії внутрішніх справ України наразі ми підготували 50 майбутніх екзаменаторів, серед них 9 жінок. Вони вже успішно приймають іспити, уміють реагувати в кризових ситуаціях, надати підказку та пояснити, як готуватись до складання практичного іспиту», – розповів Павло Єфіменко. Він додав, що до кінця першого півріччя цього року заплановано випуск ще 12 екзаменаторів. Програма підготовки триває 100 годин і розрахована на 2,5 тижні.
Фахівець також додав, що наразі здійснюється підвищення кваліфікації екзаменаторів, які вже працюють у сервісних центрах МВС. Для них розроблена спеціальна програма, розрахована на 1 тиждень і тривалістю 40 годин. З початку цього року курс пройшли 148 екзаменаторів.
Крім того, сервісні центри МВС здійснюють посилений контроль за процесом складанням іспитів. Екзаменаційні класи для перевірки теоретичних знань обладнані системами перехресної відеофіксації із записом звуку: 4 камери в різних кутах і без «сліпих» зон.
«Також контроль ведеться за складанням практичних іспитів. Автівки сервісних центрів МВС оснащені чотирма камерами спостереження з фіксацією звуку в салоні, трекером та фіксацією дорожньої обстановки попереду і позаду. Камери в салоні фіксують положення рук, ніг та обличчя кандидата у водії, рук, ніг та обличчя екзаменатора», – наголосив Павло Єфіменко.
Завдяки додатковій відеофіксації виключається будь-яке ймовірне втручання в іспити. Такий посилений технічний контроль є дієвим інструментом для оскарження результатів іспитів. Упродовж 10 днів майбутні кермувальники можуть оскаржити результати іспитів. Для цього необхідно звернутись із заявою до регіонального сервісного центру МВС тієї області, в якій проходили екзаменацію. А отримання копії відеозапису доступне впродовж 30 днів.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.