
Культура поведінки на дорозі формується з дитинства. Безпека – це не лише знання правил дорожнього руху, а й щоденна звичка бути уважним, відповідальним і помітним на дорозі. Адже ще з раннього віку діти засвоюють, як переходити дорогу, навіщо зупинятись перед пішохідним переходом, чому важливо носити світловідбивальні елементи.
Аби підвищити обізнаність правил поводження на дорозі серед дітей, сервісні центри МВС по всій Україні провели низку пізнавальних та інтерактивних заходів. Вони відбуваються в рамках першого етапу щорічного Тижня безпеки дорожнього руху.
Сервісні центри МВС Буковини, Хмельниччини та Тернопільщини провели в територіальних підрозділах тематичні уроки. Для маленьких відвідувачів розповіли про правила поведінки на дорозі, про ймовірну небезпеку та як її уникнути. Діти вивчали основи безпеки на дорозі в захопливій формі – через ігри та тематичні малюнки. Такий формат дозволяє легко засвоїти важливі знання та сформувати відповідальне ставлення до поведінки на дорозі.
Пізнавальні заходи для дітей провели в сервісних центрах МВС Донеччини. Їм роздавали світловідбивні стрічки і наліпки. Цей простий, але надзвичайно важливий крок допомагає сформувати у дітей з дитинства корисні навички – дбати про власну безпеку та бути помітними на дорозі.
На Чернігівщині в територіальних підрозділах для маленьких відвідувачів провели «уроки безпеки». Під час інтерактивних занять діти повторювали основні правила дорожнього руху; малювали безпечні дороги та обговорювали, як правильно переходити проїжджу частину. Особливу увагу приділили темі відповідальної поведінки на пішохідному переході.
Адміністратори сервісних центрів МВС Рівненської та Житомирської областей розповіли для маленьких відвідувачів про найважливіші аспекти поведінки на дорозі. Зокрема, чому важливо бути уважними при переході дороги, чому не можна користуватись телефоном чи слухати музику в навушниках під час переходу та навіщо потрібні світлоповертальні елементи на одязі та рюкзаках.
У Полтавській та Одеській областях адміністратори сервісних центрів МВС провели низку заходів із вихованцями та студентами кількох навчальних закладів.
Під час зустрічі з молоддю нагадали про ключові правила безпечної поведінки на дорозі: бути уважним при переході вулиці; не користуватись телефоном і не слухати музику в навушниках у цей момент; використовувати світловідбивні елементи, особливо у темну пору доби.
А в Запорізькому академічному ліцеї №23 працівники сервісного центру МВС провели інтерактивний захід для учнів 7 класу на тему: «Безпека на дорозі: вийми навушники та відклади телефон, переходячи дорогу». Разом говорили про головне: як не потрапити в біду через звичку слухати музику чи дивитись в телефон під час переходу дороги. Також розглянули типові помилки з ПДР, відпрацьовували безпечну поведінку на дорозі, грали в гру «червоне світло – зелене світло» й навіть дали клятву пішохода.
На Київщині адміністратори сервісних центрів МВС провели інформаційну акцію до Тижня безпеки дорожнього руху. Упродовж дня наші працівники спілкувалися з відвідувачами про те, що справді рятує життя на дорозі. Зокрема, про основні правила дорожнього руху, поводження в умовах поганої видимості, використання світловідбивних елементів тощо.
Також адміністратори сервісних центрів МВС роздавали світловідбивні елементи – стрічки, брелки, наліпки. Адже вони знижують ризик наїзду автомобіля на пішохода в темну пору доби та можуть врятувати життя.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.