
Поранення – не перешкода на шляху до мрії, а безбар’єрність – не лише про зручний простір, а й про можливість вести активне, незалежне життя. Одразу п’ятеро випускників «Безбар’єрної автошколи» складали практичні іспити у Львові та Одесі.
У Львові в сервісному центрі МВС чотири військовослужбовці, які зазнали ампутацій, успішно склали практичний іспит та отримали посвідчення водія.
Іван, ветеран з Івано-Франківщини, склав теоретичний іспит у підрозділі в місті Івано-Франківськ, а практичний – у Львові. Він розповідає, що для нього найбільшим викликом було подолати хвилювання. Разом із тим отримання посвідчення водія стало важливим етапом у його реабілітації та поверненні до активного життя. У майбутньому планує розширити свої навички й опанувати водіння вантажним транспортом.
Віталій – військовослужбовець із Волині. Унаслідок поранення під час бойових дій втратив ногу, а також має обмежену рухливість правої руки. Попри ці обставини, зумів впевнено скласти практичний іспит, довівши, що не існує жодних перешкод для досягнення мети.
Олександр, який наразі мешкає в місті Дрогобич, проходив навчання на автомобілі з ручним керуванням через ампутацію обох нижніх кінцівок. Практичний іспит він склав з першої спроби. Чоловік підкреслив важливість якісного навчання та підтримки інструкторів, які супроводжували його упродовж усього процесу.
Михайло – військовий з міста Нікополь. Під час виконання бойового завдання в складі підрозділу БПЛА зазнав тяжкого поранення, внаслідок чого втратив ногу. Отримання посвідчення водія для нього стало не лише особистим досягненням, а й необхідністю. Адже має неповнолітню дитину і прагне бути мобільним, самостійно вирішуючи сімейні справи.
Ще один випускник «Безбар’єрної автошколи» 25-річний Єгор Мірошніченко з першої спроби успішно склав практичний іспит в сервісному центрі МВС Одеси. Він отримав посвідчення водія категорії «В». У грудні 2021 року Єгор потрапив у ДТП. Після отриманих травм проходив тривалу реабілітацію та протезування за кордоном.
Про можливість навчання в «Безбар’єрній автошколі» дізнався з мережі Інтернет, адже поставив перед собою ціль – неодмінно отримати водійське посвідчення та керувати транспортним засобом.
«Для людей з інвалідністю це не просто автомобіль, це такий же засіб пересування нарівні з протезами і кріслом колісним, це мобільність, доступність, адже куди б ти не поїхав, ти можеш зробити це самостійно», – каже Єгор.
Нагадаємо, що проєкт «Безбар’єрні автошколи» ініційовано для створення умов, у яких особи з інвалідністю можуть повноцінно проходити підготовку, навчання та складати іспити на право керування транспортними засобами – зокрема, з використанням автомобілів, адаптованих до їхніх потреб.
«Безбар’єрні автошколи» працюють і приймають охочих навчитись керувати автівками та стати водіями у шести регіонах України – в Київській, Львівській, Хмельницькій, Кіровоградській та Дніпропетровській областях. Кожна автошкола має спеціально обладнані автомобілі та інклюзивні класи, щоб навчання водінню було зручним та доступним для кожного.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.