A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
widget will apear here

Які основні вимоги та порядок здійснення переобладнання транспортних засобів?


Переобладнання транспортних засобів повинно здійснюватися у відповідності до вимог Закону України «Про дорожній рух». Так вказаним законом визначено, що переобладнання транспортних засобів, тобто зміна типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, шляхом установки кабіни, кузова чи їх деталей, спеціального обладнання і номерних агрегатів, не передбачених нормативно-технічною документацією на даний транспортний засіб, повинно відповідати встановленим правилам і нормативам.

Переобладнання транспортного засобу для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива проводиться суб’єктом господарювання, який має свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на відповідний вид переобладнання.

Переобладнання транспортних засобів, що призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, системи гальмового і рульового керування та трансмісії повинно бути погоджене з виробниками транспортних засобів або спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України організаціями, до яких належать ДП «ДержавтотрансНДІпроект» та Головний сервісний центр МВС. Зазначене погодження може надаватися за умови наявності відомостей з Єдиного державного реєстру транспортних засобів про транспортний засіб (крім переобладнання для роботи на газовому моторному пальному та альтернативних видах рідкого і газового пального).

Для отримання документу про погодження переобладнання транспортного засобу в індивідуальному порядку необхідно:

  • Звернутися до спеціально уповноваженої організації (Головний сервісний центр МВС, вул. Лук’янівська, 62, м. Київ, 04052 або ДП «ДержавтотрансНДІпроект», просп. Перемоги, 57, Київ, 03113) із заявою про погодження переобладнання транспортного засобу, в якій мають бути зазначені відомості про транспортний засіб, вид переобладнання, а також технічна та інша інформація, необхідна для здійснення переобладнання. До заяви додається документ про оплату за надання послуги з переобладнання транспортного засобу. Строк розгляду заяви про погодження не повинен перевищувати 10 робочих днів.
  • Отримати документ про погодження переобладнання, у якому будуть зазначені відомості про транспортний засіб і його власника, вид та умови (вимоги) переобладнання транспортного засобу з урахуванням того, що конструкція переобладнаного транспортного засобу повинна відповідати вимогам встановлених правил і нормативів.
  • Забезпечити переобладнання транспортного засобу відповідно до умов (вимог), викладених у документі про погодження переобладнання.
  • Після переобладнання транспортного засобу обрати організацію з оцінювання відповідності та подати заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу, який було переобладнано, вимогам встановлених правил і нормативів, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження. За результатами такого оцінювання отримати сертифікат відповідності.
  • Перереєструвати переобладнаний транспортний засіб відповідно до вимог Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1371.