A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
widget will apear here

У Дніпрі видали перші посвідчення водія у рамках проєкту «Автошколи для людей з інвалідністю»


11 Серпня 2023

У великій автомобільній родині поповнення! Софія та Володимир отримали посвідчення водія та готові підкорювати нові горизонти.

Вони отримали свої водійські документи  завдяки флагманському проєкту МВС «Автошколи для людей з інвалідністю», який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів», презентований першою леді Оленою Зеленською та заступницею Міністра внутрішніх справ Катериною Павліченко.

Сьогодні  сервісний центр МВС у місті Дніпро у рамках проєкту видав перші два посвідчення водія особам з інвалідністю, які успішно пройшли навчання та склали іспити на спеціалізованому автомобілі автошколи МВС.

У кожного з них своя життєва історія. Але попри те, що внаслідок травм вони мають порушення опорно — рухового апарату, це дуже активні люди. Вони мають багато щоденних справ, які вимагають мобільності.

Софія Грубова – психологіня, має купу планів та активну життєву позицію, допомагає іншим розібратися у їх складних ситуаціях та віднайти душевний спокій та рівновагу. Спілкування з клієнтами відбувається переважно в режимі онлайн. Але дівчина постійно знаходиться у русі, щоб пересуватися містом задля багатьох власних потреб, вона користується колісним кріслом. «Мрію про опанування нових компетенцій, подальший саморозвиток та подорожі. Я неабияк мотивована отримати посвідчення водія, щоб далекі відстані не заважали мені реалізувати усі свої плани. Дізналась, що у Дніпрі відкрилась спеціалізована автошкола на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, тож відразу записалась на навчання»,- розповідає пані Софія.

фото ДДУВС

«Вчитися було цікаво та просто. Спочатку пройшла теоретичний курс та успішно склала іспит у дніпровському ТСЦ МВС 1249, який має всі інклюзивні умови для зручності осіб з інвалідністю. Потім разом з професійним інструктором опанувала практичні навички керування автівкою, склала внутрішній іспит у автошколі. І сьогодні готова до фінального випробування у сервісному центрі МВС», — зазначила вона.

фото ДДУВС

Володимир Пшонка не уявляє своє життя без автомобіля. Він мав посвідчення водія та водійський досвід керування вантажівкою. На жаль, трагічна пригода змусила його пересісти у крісло колісне. Але ця людина не з слабких. Він поставив перед собою ціль – знов відчути запах пального, тримати кермо у руках та вільно рухатись автомобільними шляхами рідної Харківщини та всієї України.  Дізнався, що у Дніпрі запроваджено проєкт для осіб з інвалідністю і тут можливо перекваліфікуватися з водія вантажівки на водія авто категорії «В». Зізнається, що і автівку з ручним керуванням вже має та підготувався ретельно, адже наїздив з інструктором не одну сотню кілометрів.

Наші кандидати у водії заздалегідь  ознайомились з маршрутами для перевірки навичок керування транспортними засобами. Автомобіль автошколи також вже став «як рідний», тож хвилювання майже не було. Тож, практичний іспит склали з першої спроби на відмінно!

фото ДДУВС

Вітаємо, нових водіїв в автомобільній родині! Хай всі дороги ведуть до успіхів, а на шляху до нових перемог завжди сяє зелене світло!

«Кандидати у водії двічі звертаються до сервісних центрів МВС. Один раз після теоретичного модуля, щоб скласти теорію та отримати допуск до проходження практичного навчання. Потім після практичного модуля в автошколі вони складають внутрішній іспит та знов звертаються до нас, щоб скласти практику і після успішної спроби отримати своє перше посвідчення воді або відкрити іншу категорію. Ми зробили усе можливе аби кожен мав доступ до державних послуг — максимально адаптували клас для прийняття  теоретичних іспитів, зручний під’їзд та безкоштовна паркова, кнопка виклику адміністратора, є зручний траволатор, щоб маломобільні категорії людей могли з легкістю завітати до нас», — розповів начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС Дніпропетровщини Вячеслав Білявський.

У рамках проєкту ми створюємо платформу можливостей для кожного, хто має бажання отримати посвідчення водія або перенавчитися. Підготовка кандидатів у водії проходить на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, який розташований за адресою: м. Дніпро, проспект Гагаріна, 26. Складання теоретичного та практичного іспиту відбувається на базі ТСЦ МВС 1249, у місті Дніпро, проспект Слобожанський 31 Д.

Детальна інформація про Автошколу для осіб з інвалідністю та як долучитися до навчання тут. 

Разом будуємо інклюзивну країну, в якій свобода, комфорт і безпека пересування — будуть не привілеєм, а доступною можливістю для усіх. У вільній  державі кожен має відчувати комфорт та свою важливість.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.