A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
widget will apear here

Новини

23 Травня 2025

В Україні триває перший Національний тиждень безбар’єрності

З 19 до 25 травня в Україні проходить перший Національний тиждень безбар’єрності, започаткований у межах стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Один із яскравих прикладів практичного втілення цієї стратегії – флагманський проєкт МВС України «Безбар’єрні автошколи», який вже надихає на позитивні зміни в освітньому середовищі. Сьогодні до цієї ініціативи долучаються як приватні автошколи, так і державні навчальні заклади: впроваджують інклюзивні підходи, проходять акредитацію та відкривають нові можливості там, де раніше їх не було. У рамках Тижня безбар’єрності маємо приємну подію: до сервісного центру МВС в Ужгороді завітав пан Костянтин, який нині проходить навчання в автошколі Ужгородського національного університету. Навчальний заклад проводить підготовку водіїв з інвалідністю – ще один важливий крок у напрямку рівності можливостей. Костянтин прийшов до підрозділу, аби ознайомитися з подальшими етапами своєї водійської історії: після завершення навчання йому потрібно скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС, а згодом – і практичний. Створюємо комфортний і доступний простір для всіх. Нещодавно в сервісному підрозділі Ужгороду з’явилася зручна станція очікування для кандидатів у водії – там можна сховатися від негоди та підзарядити  свої ґаджети. [metaslider id="44952"] Безбар’єрність – це не лише про фізичний доступ, а про повагу та підтримку. Разом крокуємо до країни рівних можливостей. #тиждень_безбарєрності Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.

23 Травня 2025

На Полтавщині обміняли посвідчення водія, видане понад пів століття тому

Уявіть собі, водійські документи випробувані історією, часом та технологічною  революцією. На Полтавщині місцеві жителі користувались посвідченнями водія з часів, коли ще не було Інтернету, соціальних мереж, а мобільні телефони лише почали винаходити. У Миргороді двоє чоловіків обміняли посвідчення водія, одне з яких видане понад 50 років тому, а друге – 38. Знайомтесь, це двоє давніх сусідів із Миргорода – Олексій Дмитрович та Дмитро Борисович. Вони вирішили разом зробити те, що давно відкладали. Водії з багаторічним досвідом керування автівками обміняли свої старі водійські посвідчення. Одне було видане ще у 1974 році, друге – в 1987-му. - «Ці права вже бачили і гору, і долину, пора оновити!», – каже Олексій Дмитрович, розглядаючи старий ламінований документ. - «Сучасні документи – це як нові кросівки: зручніше і краще виглядають!», – усміхається у відповідь Дмитро Борисович. У сервісному центрі МВС чоловіки швидко пройшли всі етапи обміну посвідчення водія. Уже за пів години тримали в руках посвідчення водія сучасного зразка. З новим дизайном, зручного формату й захистом, як у європейських країнах. Якщо ви теж давно не оновлювали свої документи, радимо звернутись за послугою до будь-якого територіального підрозділу. Для цього необхідно: обрати сервісний центр МВС – перелік підрозділів; зареєструватись онлайн Е-запис або через термінал у сервісному центрі МВС; прийти в обраний день та час і за 30 хвилин отримати посвідчення водія сучасного зразка. Звертаємо увагу, дійсними вважаються всі раніше видані на території України посвідчення водія. Громадяни самостійно приймають рішення здійснювати обмін документа чи ні. А ми нагадуємо, що орієнтовна вартість послуги обміну посвідчення водія складає – 608 грн, може бути нарахована комісія банку. З собою необхідно мати такі документи: паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації; реєстраційний номер облікової картки платника податків; наявне посвідчення водія. Детальніша інформація доступна на нашому сайті за посиланням. Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.

23 Травня 2025

Перший крок до мобільності та свободи руху. У Кам’янці-Подільському троє слухачів «Безбар’єрної автошколи» складали теоретичний іспит 

Свобода починається з серця та не має жодних бар’єрів. Це сила волі, рішучості та підкорення будь-яких горизонтів. Сьогодні історія про сильних духом, які є прикладом для наслідування, незламності та боротьби.  На Хмельниччині троє слухачів флагманського проєкту МВС – «Безбар’єрні автошколи» складали теоретичний іспит у сервісному центрі МВС Кам’янця-Подільського. Серед них двоє військовослужбовців – Андрій Любіменко та Андрій Романюк, які під час бойових дій зазнали травм і втратили нижні кінцівки. Після лікування та реабілітації вони дізналися про проєкт у військовому шпиталі й вирішили пройти навчання в «Безбар’єрній автошколі» та отримати посвідчення водія.  Ще один слухач автошколи – Павло Львівський. Із народження він має труднощі з пересуванням. Аби підвищити свою мобільність і стати незалежним у пересуванні, вирішив пройти навчання та отримати водійське посвідчення.  Успішно скласти теоретичний іспит вдалося Андрію Любіменку. Військовий поділився своїми враженнями після проходження тестування з ПДР: «Я завжди мріяв про водійське посвідчення, але часу не вистачало. Після поранення навіть не думав, що зможу це здійснити у рідному місті. Таких, як я, багато. І я впевнений: «Безбар’єрні автошколи» – це майбутнє. Адже вміння керувати автомобілем – це не лише зручність, це свобода, самостійність і гідність». Надалі на них очікує проходження практичного курсу навчання в безбар’єрній автошколі. В Кам’янці-Подільському заклад функціонує на базі Харківського національного університету внутрішніх справ. Його мета – надати людям з інвалідністю та різними порушеннями можливість здобути навички керування автомобілем та отримати посвідчення водія. «Безбар’єрні автошколи» – це не лише про навчання водінню, а про незалежність та право кожної людини на повноцінну участь у суспільному житті.   [metaslider id="44930"] «Безбар’єрні автошколи» діють у семи містах України: у Львові, Дніпрі, Одесі, Кам’янці-Подільському, Кропивницькому, Кривому Розі та в Київській області (с. Віта-Поштова). Кожна школа має спеціально обладнані автомобілі та інклюзивні класи, щоб навчання водінню було доступне для кожного. Нагадаємо, «Безбар’єрні автошколи» – це флагманський проєкт Міністерства внутрішніх справ України, який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів» Першої леді України Олени Зеленської. Проєкт є платформою можливостей для усіх, хто має бажання отримати посвідчення водія вперше, а також перенавчитися кермуванню на адаптованому транспортному засобі. Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.
Перейти до новин