A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
widget will apear here

«Безбар’єрні автошколи» – шлях до мобільності та впевненості за кермом 


11 Червня 2026

У Львові випускник «Безбар’єрної автошколи» успішно склав практичний іспит

У сервісному центрі МВС міста Львів ще один учасник флагманського проєкту МВС «Безбар’єрні автошколи» успішно склав практичний іспит на автомобілі, обладнаному засобами ручного керування. Пан Тарас отримав посвідчення водія та може керувати автомобілем.  

«Для мене це можливість бути більш самостійними у повсякденному житті, вільно пересуватися, працювати, подорожувати та реалізовувати власні плани без зайвих обмежень», – поділився враженнями Тарас.

У Вінниці стартувало навчання четвертого набору слухачів «Безбар’єрної автошколи»

Серед учнів «Безбар’єрної автошколи» – військовослужбовець Максим, який пройшов складний бойовий шлях.

Він служив ще з 2015 року в Костянтинівці Донецької області у десантно-штурмовому батальйоні. Перед повномасштабним вторгненням був демобілізований, а на початку 2022 року знову став до лав захисників — цього разу в морській піхоті. Наприкінці 2022 року Максим отримав поранення, внаслідок якого втратив нижню кінцівку. Після тривалої реабілітації він знову повернувся до служби, але згодом був демобілізований.

«На службі доводилося керувати різними транспортними засобами — навіть танком. Отримати посвідчення водія для мене — це виклик сьогодення і питання мобільності», — розповідає Максим.

На перше заняття завітали представники сервісних центрів МВС.  Розповіли майбутнім водіям про умови отримання посвідчення водія: складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС, а також про адаптований автомобіль з ручним керуванням, на якому люди з інвалідністю можуть складати практичні іспити.

Представники сервісних центрів МВС відвідали реабілітаційний центр «Recovery» у Дніпрі

Представники регіонального сервісного центру МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях спільно з фахівцями «Безбар’єрної автошколи» зустрілись із відвідувачами реабілітаційного центру «Recovery» у Дніпрі. 

Під час зустрічі фахівці сервісних центрів МВС розповіли про особливості отримання посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів. Окрему увагу приділили питанням переобладнання автомобілів для потреб людей з інвалідністю та вимогам до таких транспортних засобів.

Представники «Безбар’єрної автошколи» ознайомили присутніх із особливостями навчання для осіб з інвалідністю, адаптованими програмами підготовки водіїв та можливостями отримання навичок керування транспортними засобами в комфортних і доступних умов

Також учасники заходу дізналися про актуальні вакансії в системі сервісних центрів МВС та перспективи працевлаштування. Фахівці надали роз’яснення щодо вимог до кандидатів, умов роботи та напрямів професійного розвитку в підрозділах. 

Практичне знайомство з безбар’єрністю: патрульним презентували переобладнаний автомобіль

На базі регіонального сервісного центру МВС Львівщини, Івано-Франківщини та Закарпаття провели ознайомчий захід для патрульних поліції Івано-Франківщини щодо проєкту «Безбар’єрні автошколи».

Під час зустрічі учасники обговорили особливості навчання та керування транспортними засобами людьми з інвалідністю, зокрема тими, хто зазнав ампутацій. Фахівці сервісних центрів МВС розповіли про основні етапи отримання посвідчення водія — від подачі документів і проходження теоретичної підготовки до складання іспитів. Також продемонстрували адаптований автомобіль, що оснащений системами ручного керування та іншими технічними рішеннями відповідно до потреб водіїв.

Проєкт «Безбар’єрні автошколи» продовжує відкривати нові можливості для людей з інвалідністю, допомагаючи їм здобувати навички керування автомобілем та ставати мобільними. Нагадуємо, що «Безбар’єрні автошколи», де можна пройти теоретичне та практичне навчання на адаптованих автомобілях, функціонують в семи регіонах України: Київській, Львівській, Хмельницькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, Вінницькій та Одеській областях.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.