05 Лютого 2025
Як поставити гуманітарні авто на тимчасовий облік за військовослужбовцем
Автомобілі на фронті – незамінні. Вони необхідні для забезпечення логістики, підвезення боєприпасів, евакуації поранених військових і цивільних. Потреба в автівках спостерігається постійно, адже вони часто потрапляють під ворожі обстріли та ламаються.
Нашим захисникам допомагають волонтери, які ввозять гуманітарні автівки з-за кордону. Такі автівки, кінцевими набувачами яких є військовослужбовці, підлягають тимчасовому державному обліку. Процедура врегульована Постановою Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2024 року № 1235.
Як поставити гуманітарний автомобіль на тимчасовий облік на військовослужбовця – у Головному сервісному центрі МВС нагадують алгоритм дій.
Транспортні засоби ввезені, як гуманітарна допомога, підлягають тимчасовому державному обліку. Військовослужбовці можуть поставити на себе автівку, яка використовується під час виконання завдань, пов’язаних з обороною держави. Для постановки на тимчасовий облік необхідно звернутись до будь-якого зручного сервісного центру МВС з пакетом документів:
заява військовослужбовця – набувача транспортного засобу;
документ, що посвідчує особу військовослужбовця (військовий квиток, посвідчення офіцера);
документ, що підтверджує проходження військової служби набувачем (довідка з військової частини);
акт приймання-передачі транспортного засобу, що є гуманітарною допомогою за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2022 року № 584;
електронну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 № 953.
Далі у сервісному центрі МВС видаються на транспортний засіб номерні знаки і тимчасовий реєстраційний талон.
Також транспортний засіб знімається з тимчасового військового обліку. Це можливо у випадках, якщо військова частина здійснить інформування щодо таких обставин:
знищення транспортного засобу;
загибелі (смерті) набувача;
призупинення військової служби набувача;
визнання набувача особою, яка зникла безвісти;
перебування набувача у полоні;
перебування набувача на лікуванні впродовж періоду, що перевищує один місяць (зокрема, у зв’язку з пораненням, контузією, травмою або каліцтвом);
перебування набувача у розшуку у зв’язку із самовільним залишенням військової частини або дезертирством;
звільнення набувача з військової служби;
відмова набувача від транспортного засобу, визнаного гуманітарною допомогою, на користь іншого військовослужбовця.
Якщо автівку знято з тимчасового обліку, її можна передати лише тому військовослужбовцю, який був внесений в акт приймання-передачі (може бути до п’яти осіб). У такому випадку до тимчасового реєстраційного талона у графу «Особливі відмітки» вноситься відмітка «Гуманітарна допомога» та відомості про таких військовослужбовців.
Однак це не стосується випадків, коли транспорт був знятий з тимчасового державного обліку для постановки на відомчий облік або вибракуваний у зв’язку зі знищенням.
Нагадуємо, що упродовж трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану транспортні засоби, визнані гуманітарною допомогою і які перебувають на тимчасовому державному обліку, підлягають відомчій реєстрації державними органами сектору безпеки і оборони. У протилежному випадку тимчасовий державний облік скасовується і транспортні засоби вважатимуться необлікованими.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.