A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
widget will apear here

Новини

07 Квітня 2025

Право на керування: кому і з якого віку дозволено сідати за кермо транспортного засобу

Свобода, незалежність, комфорт, додаткові можливості та освоєння нових професій. Саме з цими поняттями нині у багатьох громадян асоціюється уміння керувати автомобілем. Але для цього необхідне освоєння не тільки нових знань і практичних навичок, а й досягнення певного віку.  А чи знали ви, що наразі в Україні не передбачена гранична межа віку для отримання посвідчення водія. Тобто, стати кермувальником може людина старшого віку за умови відсутності медичних протипоказань. Однак, законодавством чітко регулюється питання щодо мінімального віку для отримання посвідчення водія.   Отже, в Україні починаючи з 16 років можливо проходити навчання та отримати посвідчення водія. Але це стосується транспортних засобів тільки категорій А та А1, тобто мопедом чи мотоциклом. А керування вантажівкою з причепом – з 19 років, а тролейбусом чи трамваєм – з 21 року.   Відповідно до Закону України «Про дорожній рух», право на керування транспортними засобами надається особам, які досягли: 16 років – категорії А1, А; 18 років – категорії В1, В, С1, С; 19 років – категорії BE, C1E, СЕ; 21 років – категорії D1, D, D1E, DE, Т. Покроковий гайд Аби отримати посвідчення водія, необхідно освоїти правила дорожнього руху відповідно до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв. Це можливо зробити як самостійно, так і в акредитованому навчальному закладі. Далі скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС. Після успішного складання тестування, кандидат у водії проходить практичну підготовку в автошколі, складає внутрішній практичний іспит. Далі — в  сервісному центрі МВС.  Для складання іспитів у сервісному центрі МВС необхідно підготувати пакет документів:   паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації або ID-картку чи паспорт громадянина України для виїзду за кордон (надається разом із довідкою про місце проживання); медична довідка про придатність до керування транспортним засобом обраної категорії; реєстраційний номер облікової картки платника податків; наявне посвідчення водія (у разі отримання права на керування транспортними засобами іншої категорії). Нагадуємо, що вартість складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС складає 250 грн, а практичного – 420 грн.  Послуги в територіальних підрозділах надаються за попередньою реєстрацією в системі Е-Запис або в терміналі самообслуговування, що розташований в приміщенні сервісного центру МВС.  Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.

04 Квітня 2025

Мотосезон: чи потрібно реєструвати мопеди в сервісному центрі МВС та мати посвідчення водія

Як зареєструвати мопед в сервісному центрі МВС Усе частіше на дорогах загального користування можна побачити мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби. Вони популярні через низьку вартість (порівняно з автівками), економічність в експлуатації, зручність у керуванні, особливо – у великих містах. Побутує думка, що такі транспортні засоби не потрібно реєструвати та ними можна керувати без посвідчення водія на дорогах загального значення. Отже, хто має право керувати такими двоколісними та як його зареєструвати – у Головному сервісному центрі МВС дають відповіді на актуальні питання. Чи потрібна реєстрація Відповідно до Закону України «Про дорожній рух» обов’язковій державній реєстрації підлягають транспортні засоби усіх типів, які призначені для використання на дорогах загального користування. Це стосується автомобілів, автобусів, мотоциклів усіх типів, причепів, самохідних машин, мотоколясок, мопедів тощо.  То що ж таке мопед та чи потребує він державної реєстрації?  Згідно з пунктом 1.10 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів № 1306, мопед – це двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт. Це означає, якщо мопед має зазначені параметри, він підлягає обов’язковій державній реєстрації. Для того, щоб керувати таким транспортним засобом, необхідно мати посвідчення водія категорії А1. Воно видається громадянам, які досягнули 16-річного віку.  Для реєстрації нового мопеда, придбаного в Україні в автосалоні, необхідно звернутись до сервісного центру МВС. З собою потрібно мати паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації або ID-картку (надається разом з довідкою про місце проживання); довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН); довіреність (у разі звернення уповноваженого представника). Якщо транспортний засіб новий і придбаний в автосалоні, також подаються:  договір купівлі-продажу; сертифікат відповідності; митні документи. Якщо транспортний засіб був у використанні та ввезений з-за кордону – необхідно реєстраційний документ та акт експертного дослідження. Вартість послуги в сервісних центрах МВС для мопедів або окремих їх агрегатів становить (із видачею номерного знака) – 983 грн. У цю суму входить: послуга – 350 грн, бланк свідоцтва – 540 грн, номерний знак – 93 грн. Окремо сплачується послуга банку. Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.

03 Квітня 2025

Чи потрібно змінювати номерний знак, якщо загубили свідоцтво про реєстрацію авто

Втрата або викрадення водійських документів – ситуація, яка може статись з кожним. Особливо в умовах воєнного стану, коли рф знищує житлові будинки, а громадяни вимушені змінювати місце проживання. Виникає питання – куди звертатись та що робити, якщо було втрачено свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.   У подібних ситуаціях головне не панікувати. Адже водійські документи можливо швидко відновити в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС. Якщо власник не може особисто звернутись, він може оформити нотаріальну довіреність на іншу особу, яка буде представляти його інтереси.  До сервісного центру МВС власник або уповноважена особа звертається з пакетом документів: паспорт з відміткою про реєстрацію місця проживання (або ID-картку та витяг про місце проживання); копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків; довідка з поліції (якщо свідоцтво було викрадено). Орієнтовна вартість – 350 грн за адміністративну послугу та 540 – бланк свідоцтва. За бажанням автовласник може закріпити за транспортним засобом новий номерний знак, або залишити наявний. Перереєстрація транспортного засобу та видача документів здійснюється у день звернення. Також під час перереєстрації авто власник може замовити електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу без виготовлення на пластиковому бланку.  Детальніша інформація щодо надання послуги перереєстрації транспортних засобів розміщена на сайті Головного сервісного центру МВС за посиланням. Нагадуємо, що послуги в територіальних підрозділах надаються за попередньою реєстрацією в системі Е-Запис або в терміналі, що розташований в приміщенні сервісного центру МВС.  Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.
Перейти до новин