23 Квітня 2025
У Дніпрі двоє захисників закінчили «Безбар’єрну автошколу». Їх історія шляху до незалежності та мобільності.
Проєкт «Безбар’єрні автошколи» продовжує відкривати нові можливості для ветеранів війни — тих, хто віддав частину себе заради нашої безпеки, а тепер щодня працюють над собою, намагаючись повернути повноцінне, активне, незалежне життя. Цього тижня ще двоє учасників проєкту успішно склали іспити у сервісному центрі МВС Дніпра та отримали свої перші посвідчення водія.
Євген — ветеран із Павлограда, під час виконання бойового завдання втратив обидві нижні кінцівки. На реабілітації, після складного лікування та протезування, він дізнався про можливість пройти навчання в «Безбар'єрній автошколі». Кермування для нього — не просто навичка, а життєво необхідна потреба. Це — можливість самостійно пересуватись містом, вирішувати побутові справи, бути поряд із родиною, піклуватися про дітей і близьких.
«Сьогодні водіння — це мій спосіб повернути контроль над життям. Маючи відповідні навички, я не залежатиму від обставин чи сторонньої допомоги», — ділиться Євген.
Ще один випускник — Володимир, народився в селі Приют Дніпропетровської області. Свою бойову історію розпочав на Донеччині, де навесні 2024 року під час виконання завдання отримав поранення, внаслідок якого довелось частково ампутувати нижню кінцівку. Про можливість навчатися в «Безбар'єрній автошколі» дізнався у протезувальному центрі, де проходив відновлення.
Раніше військовий мав досвід водіння лише в бойових умовах, коли доводилося переміщатися між позиціями під обстрілами. Та після повернення додому він мріє про зовсім інші поїздки — першу автопрогулянку з дружиною і дітьми, подорожі мирними дорогами України.
«Найважче було навчитися правильно виконувати обгін — саме цей маневр вимагав найбільше зусиль і уваги. Але мій інструктор не здався — ми разом проїхали всі 10 маршрутів перед іспитом, і я впорався», — розповідає Володимир.
Обидва чоловіки пройшли повний курс навчання в «Безбар’єрній автошколі», що функціонує на базі Дніпровського державного університету внутрішніх справ, успішно склали теоретичний і практичний іспити в сервісному центрі МВС Дніпра та отримали посвідчення водія. Відтепер для них автомобіль — це не лише транспортний засіб, а справжній символ свободи, мобільності та відновлення після війни.
Ці історії — ще одне свідчення того, що в кожного ветерана є право на новий старт. І що спільними зусиллями — держави, громадськості, інструкторів, адміністраторів і самих героїв — ми здатні зробити цей старт можливим.
Нагадаємо: «Безбар'єрні автошколи» — це флагманський проєкт МВС України, реалізується в межах Національної стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його мета – сприяти соціальній адаптації людей з інвалідністю, забезпечуючи рівні можливості для здобуття навичок керування автомобілем.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.