A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
widget will apear here

Як обміняти посвідчення водія термін дії якого закінчився?


Обміняти посвідчення водія, що видане вперше на 2 роки можливо виключно після закінчення строку дії, а не раніше!

Обмін протермінованого посвідчення водія можна здійснити в будь-якому сервісному центрі МВС або онлайн через Електронний кабінет водія.

Офлайн

Документи, які необхідно при собі мати: 

 • паспорт громадянина України* (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання надається разом з довідкою або витягом про місце проживання), або:
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон* (надається разом з довідкою або витягом про місце проживання),
  • тимчасове посвідчення громадянина України;
  • посвідка на постійне проживання;
  • посвідки на тимчасове проживання;
  • посвідчення біженця;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
  • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

* зазначений документ можна пред’явити в електронній формі в застосунку Дія.

(у разі відсутності в зазначених документах відомостей про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщені особи додатково подають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або пред’являють її відображення в електронній формі в застосунку Дія, зокрема з використанням мобільного додатка)

 • ідентифікаційний код;
 • наявне посвідчення водія;
 • медичну довідку (на час дії воєнного стану медична довідка необов’язкова).

Термін надання послуги: протягом робочого дня

Вартість: в межах 572 грн.

Онлайн

Для замовлення послуги онлайн потрібно авторизуватися в Електронному кабінеті водія, заповнити всі необхідні поля, сплатити за послугу та вибрати зручний спосіб отримання: 

— у відділенні АТ «Укрпошта»;

— кур’єрською доставкою;

— у сервісному центрі МВС.

Термін надання послуги: 10 робочих днів на опрацювання заявки та до 5 днів займають логістичні послуги.

Спосіб отримання та вартість готового документу:

з доставкою на відділення АТ «Укрпошта» або кур’єрською доставкою — орієнтовно 572 грн. за бланк і послугу та 294 грн. за логістичні витрати; 

у сервісному центрі МВС — орієнтовно 572 грн.

Важливо! Відповідно до пункту 25-1 постанови КМУ від 8 травня 1993 року № 340 обмін посвідчення водія, виданого вперше, проводиться без складання іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та не вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України.

У випадку, якщо такі порушення були, громадянин обмінює своє посвідчення водія на постійне лише після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.

*Якщо закінчився термін дії посвідчення водія, до періоду воєнного стану чи під час дії його, то за наявності такого посвідчення особа допускається до керування транспортними засобами. Замінити його можливо після скасування воєнного стану в країні або звернутися до сервісного центру МВС, який відновив надання послуг.