A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
widget will apear here

Микола Рудик презентував зміни в іспитах у сервісних центрах МВС на конференції «Безпека на дорозі»


18 Травня 2023

Микола Рудик

У Донецькому державному університеті внутрішніх справ, який зараз перемістився до Кривого Рогу, відбулась Молодіжна науково-практична конференції «Безпека на дорозі». Захід пройшов під час 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху в Україні.

Начальник Головного сервісного центру МВС виступив перед курсантами із темою, яка може стосуватись кожного. Адже в Україні планується зміна умов складання теоретичних та пракичних іспитів для отримання посвідчення водія.

Серед учасників — представники державних установ, органів та відомств, закладів вищої освіти, громадських організацій, а також адвокати, науковці, студенти та курсанти. У режимі онлайн до конференції долучилися здобувачі вищої освіти та співробітники ДонДУВС на інших локаціях.

«Безпека на дорозі один із напрямків діяльності Головного сервісного центру МВС. Оскільки саме до нашої компетенції належить екзаменація кандидатів у водії різних категорій транспортних засобів. Як єдиний в Україні орган видачі посвідчення водія вперше, ми активно працюємо над удосконаленням усіх процесів при складанні іспитів. Технічний прогрес рухається і ми з ним. Цього року перед нами стоїть завдання змінити процедуру складання іспитів у сервісних центрах МВС. На меті виключення фактору впливу екзаменаторів чи сторонніх осіб на результати іспитів, а також розширення інструментів для оскарження результатів. Гаслом цього проєкту є «Знаєш успішно складаєш». Прозорість складання іспитів — це те, що хоче суспільство і те, що ми маємо забезпечувати», — зазначив Микола Рудик у своєму виступі на конференції.

Головний сервісний центр МВС має на меті зробити процес складання іспитів якомога прозорішим та надати кандидатам у водії кілька зручних інструментів: 

  • запис на практичний іспит онлайн — кількість візитів може скоротитись до 1, адже талон попереднього запису можна буде отримати через сайт Головного сервісного центру МВС, а не тільки в терміналі безпосередньо в приміщенні, як це є зараз;
  • оскарження результатів іспитів можна буде здійснити впродовж тривалішого періоду — він становитиме 30 днів, а не 3 як зараз;
  • фіксація складання іспитів розшириться, тому можна буде і почути і побачити з різних ракурсів усе, що відбувалось під час іспиту — у класах для теорії більше не буде «сліпих зон», адже буде по 4 камери спостереження, які забезпечать перехресне знімання та додатково фіксуватиметься і звук у приміщенні, а в автівках категорії В для практичних іспитів буде по 2 реєстратори, камера з кутом огляду салону на 360°.

«Технічні умови осучаснюємо. А щодо порядку самих іспитів —  для людей не змінюється нічого. На теорії як було 20 питань та 20 хвилин —  так і залишається. На практиці як було виконання руху за маршрутом —  так і є. Нагадаю, що з міркувань безпеки вправи на майданчику біля сервісного центру МВС на час дії воєнного стану поки спрощені —  є тільки рух за маршрутом. Усі маршрути затверджені нами та військовими адміністраціями і опубліковані на сайті», — пояснив начальник Головного сервісного центру МВС.

Усі ці зміни мають відбутись до кінця 2023 року.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.